Paklen finiš šampiona za pobedu nad Ajkulama

NHL 22. dec 20197:44 > 8:00
Patrick Smith, Getty Images Sport

U derbiju večeri, reprizi finala Zapada San Hoze Šarksi dočekali su vladajućeg šampiona Sent Luis Bluz. Slavili su gosti 5:2, posle sjajnog finiša.

Prvih 20 minuta nisu nagoveštavali vatromet koji je usledilo. Bilo je 0:0 posle prve trećine. Međutim, posle samo 42 sekunde u drugoj Burns je doveo domaćina u vođstvo. Izjednačenje je ekspresno usledilo. Samo 80 sekundi kasnije Kiru je postigao gol za šampiona. A ubrzo je usledio preokret. Švarc je tri i po minuta kasnije iskoristio igrača više i u 26. minutu bilo je 1:2. Ipak, na drugi odmor otišlo se rezultatom 2:2, pošto je Nesen izjednačio četiri i po minuta pre kraja.

Zatišje je trajalo do sredine treće trećine, tačnije do 52. minuta kada je Pjetranđelo postigao možda i odlučujući gol za 3:2. Bluzeri su držali prednost do 68 sekundi pre kraja, a onda O’Rajli sa igračem manje pogađa prazan gol za 4:2. Konačnih 5:2 minut kasnije postavlja Pjetranđelo drugim golom, ponovo zatresavši praznu mrežu. Sent Luis je prvi na Zapadu sa 52 boda, dok je San Hoze tek 14. sa 34.

Ostali rezultati: Bafalo – L. A. Kings 3:2, Njujork Ajlanders – Anahajm 5:6, Minesota – Vinipeg 0:6, Boston – Nešvil 3:4, Karolina – Florida 2:4, Kolumbus – Nju Džersi 5:1, Edmonton – Montreal 4:3, Toronto – Detroit 4:1, Vašington – Tampa Bej 3:1, Kolorado – Čikago 3:5, Vankuver – Pitsburg 4:1.