Sedmica Tampe i dve drame

NHL 18. jan 20206:36 > 6:45
Mike Ehrmann/Getty Images

Odigrane su tri utakmice NHL karavana. Tampa Bej ubedljivo je slavio na gostovanju Vinipegu 7:1, dok su ostala dva meča odlučena posle produžetaka.

Tampa Bej je u gostima razbio Vinipeg. Već posle prve četvrtine bilo je jasno ko će pobediti, pošto je Lajting stekao prednost 3:0. Briljirao je Entoni Sireli, koji je u toj prvoj deonici postigao dva, od ukupno tri gola. Kučerov je postigao dva pogotka, a po jednom su mrežu Džetsa zatresli Verhege i Kilorn. Treba istaći i iskusnog Stemkosa, koji je bio dvostruki asistent. Na drugoj strani Roslović je postigao jedini pogodak za Vinipeg. Tampa Bej je četvrti na Istoku sa 62 boda.

Ispred Lajtinga je Pitsburg, koji je u nekada velikom derbiju NHL savladao u gostima Detroit 2:1 posle produžetka. Red Vingsi su poveli u 24. minutu preko Zadine, a produžetak Pingvinima obezbedio je Brendon Rast golom u 44. minutu. Pobedu Pitsburgu doneo je Sidni Krozbi. Gotovo istovetan bio je scenario i na meču Karoline i Anahajma. Gosti su slavili 2:1 golom Stila u produžetku, iako je domaćin poveo preko Ejhoa. Gudbranson je izjednačio, da bi već pomenuti Stil doneo pobedu Patkama.