Tri gola Iafala i pobeda Kingsa u produžetku

NHL 31. jan 20207:48
Christian Petersen/Getty Images

Hokejaši Los Anđeles Kingsa upisali su tek drugi trijumf u poslednjih 10 utakmica, pošto su na strani savladali Arizona Kojotse posle produžetka sa 3:2.

Odlučujući pogodak u Finiksu postigao je Aleks Iafalo u prvom minutu dodatnog perioda.

Amerikancu pripadaju sve zasluge za slavlje Kraljeva, pošto je postigao sva tri gola za svoj tim, uključujući i onaj na 3 minuta do kraja poslednje trećine kojim je izboren produžetak.

Iafalo je najpre doveo Kingse u vođstvo u devetom minutu, ali su potom domaći preokrenuli preko Šmalca u 42. i Dvoraka u 50.

To, ipak, nije bilo dovoljno za pobedu pošto je pomenuti hokejaš gostiju izrastao u heroja gostiju.

Inače, ekipa iz Kalifornije je lako mogla do pogotka i na početku druge deonice, ali je Vagner promašio penal.

Kingsi ostaju poslednji na Zapadu sa 43 boda, dok su Kojoti sedmi sa 58.

U ostalim mečevima, Bafalo – Montreal 1:3, Nju Džersi – Nešvil 5:6 (posle penala)