Šampion pao posle preokreta, drama u Vegasu

NHL 9. feb 20207:01 > 7:14
Ronald Martinez/Getty Images

U derbiju Zapada Dalas Starsi zabeležili su pobedu u gostima protiv Sent Luis Bluza posle produžetka 3:2. Izuzetno zanimljivo bilo je u Las Vegasu gde su Golden Najtsi poraženi od Karoline posle penala.

Aktuelni šampion i lider Zapada odlično je počeo meč protiv jednog od direktnih konkurenata za vrh konferencije. Poveo je posle svega 11 minuta 2:0 golovima Parajoka. Do kraja prve trećine uspeli su gosti da smanje, pošto je Ben iskoristio situaciju sa igračem više. Dalas do izjednačenja stiže u 14. minutu druge trećine a strelac je bio Hinc. Posle siromašne treće trećine, kada su golovi u pitanju, ušlo se u produžetak. A čovek koji je izborio isti bio je potpuni junak Teksašana. Hinc je posle svega 139 sekundi zatresao mrežu i doneo veliku pobedu Starsima. Ovom pobedom Dalas se primakao lideru Sent Luisu na samo šest bodova zaostatka, a za drugoplasiranim Koloradom kaskaju svega bod.

Prava ludnica bila je u Las Vegasu. Golden Najtsi su vodili 2:0 preko Paćoretija i Merila. Teravainen je smanjio, ali je na isteku prvog minuta druge deonice Karolina opet imala dva gola zaostatka, pošto je Tiodor zatresao mrežu. Sledeći gol viđen je tek u trećoj trećini, a postigao ga je Ao za Karolinu u drugom minutu. Međutim, 58 sekundi kasnije Stivenson vraća i treći put dva gola viška – 4:2. A onda slede dva pogotka Karoline. Haula i Fleri na polovini trećine za 4:4. Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima u završnih 20 minuta. Nečaš šest minuta pre kraja donosi potpuni preokret. Ipak, Ekin četiri minuta pre kraja donosi novo izjednačenje i produžetak. U produžetku nije bilo golova, pa je odluka pala sa bele tačke. Domaćin nije uspeo da realizuje nijedan penal, a Karolina dva preko Svečnikova i Vilijamsa i odnela je bodove iz grada kocke.

Ostali rezultati: Vinipeg – Otava 5:2, Boston – Arizona 4:2, Kolumbus – Kolorado 1:2, Edmonton – Nešvil 3:2, Florida – Pitsburg 2:3, Montreal – Toronto 2:1, Nju Džersi – L. A. Kings 3:0, Tampa Bej – Njujork Ajlanders 3:1, Vašington – Filadelfija 2:7, Vankuver – Kalgari 2:6.