Ajlandersi razbili Filu u majstorici za finale Istoka

NHL 6. sep 20204:04 > 4:18
Getty images/Elsa

Poznati su svi konferencijski finalisti NHL plej-ofa. Na Zapadu sa plasman u veliko finale boriće se Vegas i Dalas, dok će na Istoku na megdan Tampa Bej Lajtingsima izaći Njujork Ajlandersi.

Posle 27 godina Ajlandersi su se plasirali u konferencijsko finale. Četvorostruki osvajač Stenlijevog trofeja dočekao je ovu priliku posle veoma uzbudljive serije i svih sedam utakmica protiv Filadelfije. Vodili su Ajlandersi 3:1, a onda Flajersi vezali dve pobede i zapretili da bi mogli do potpunog preokreta. Međutim, nisu imali ni najmanju šansu jer su u majstorici razbijeni 4:0.

Ostrvljani su u samo četiri minuta u prvoj trećini došli do velikih 2:0. Mejfild u 10. i Grin u 14. minutu praktično su nokautirali ekipu iz grada bratske ljubavi. Nelson je u 32. minutu povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Bovije pogodivši prazan gol šest minuta pre kraja.

Ići će na megdan Tampa Bej Lajtingsima kojima je ovo peti plasman u konferencijsko finale u ovoj deceniji a čak četiri u poslednjih šest sezona.