KHL: Jokerit 15 u nizu, Dinamo torpedovao Torpedo

Hokej 17. okt 201721:19 > 21:23
Igor Šoban/Medveščak

Ekipa Jokerita savladala je Bars iz Kazanja rezltatom 3:1, dok je Dinamo Minsk bio ubedljiv protiv Torpeda iz Nižnjeg Novgoroda (5:1). Dinamo iz Rige je posle produžetka bio bolji od Severstala (3:2).

Jokerit ne zna za poraz u poslednjih 15 mečeva, a u meču protiv Barsa ekipu iz Helsinkija predvodili su Marko Antila, Metju Gilroj i Anti Filstrom, dok je počasni pogodak za tim iz Kazanja postigao Jiri Sekač. Jokerit ima svega dva poraza i po tom parametru su najbolja ekipa zapadne konferecije u kojoj zauzimaju treće mesto.

Prvo mesto na zapadu suvereno drži SKA Sankt Petersburg koji je bio bolji od Neftekimika. Rezultat posle prve trećine bio je 1:1, posle druge takođe je bilo nerešeno (2:2), a ključnu prednost prvoplasiranoj ekipi doneo je Viktor Tikhonov četiri minuta pred kraj meča.Tim iz Sankt Petersburga je postigao dva gola u poslednjem minutu meča pa je konačan rezultat bio 5:2.
Oni su odigrali četiri utakmice više od Jokerita.

Najubedljiviju pobedu ostvario je tim Dinama iz Minska koji je torpedovao Torpedo rezultatom 5:1. Sredinom druge trećine bilo je 2:1,ali su onda Aleksandar Kulakov, Vladimir Denisov i Kvinton Houden preuzeli odgovornost i beloruska ekipa je meč mirno privela kraju.

Tim Salavat Julaev iz Ufe došao je do pobede u poslednjem minutu meča protiv Dinama iz Moskve.
Meč je rešio Jevgenij Koroktov na 40 sekundi pre kraja, na asistenciju Maksima Majorova. Strelci za tim iz Ufe bili su i Denis Kokarev i Gleb Kuzmin.

U jedinom meču koji se završio posle produžetka tim Dinama iz Rige bio je bolji od Severstala iz Čerepovetsa, a odlučujući pogodak za letonsku ekipu postigao je Dlihs Mikelis. Tako je poslednjeplasirana ekipa zapadne konferencija savladala osmoplasirani tim iz iste konferencije.