NHL: Poraz šampiona, prekinuta serija Tampe

Hokej 19. nov 20177:45 > 7:47
Patrick Smith, Getty Images Sport

U noći između subote i nedelje odigrano je osam mečeva NHL, među kojima se izdvajaju porazi aktuelnog šampiona Pitsburg Pingvinsa i prekid pobedničke serije Tampa Bej Lajtninga.

Od Pingvinsa su bolji bili Čikago Blekhoksi rezultatom 2:1. U izuzetno tvrdom meču, gosti su poveli preko Forslinga 12. minutu prve trećine i taj rezultat je ostao aktuelan sve do osmog minuta treće trećine, kad je Pingvinsima Hanvik doneo izjednačenje. Ipak, samo dvadesetak sekundi kasnije, Blekhosi koriste igrača više i preko Anisimova dolaze do 10. trijumfa u sezoni. Tim iz Čikaga posle 20 mečeva zauzima sedmo mesto na Zapadu.

Sa druge strane, Pingvinsi su zabeležili 11. poraz iz 22 duela i trenutno su na petoj poziciji Istoka.

Prvoplasirana ekipa te konferencije Tampa Bej doživela je prvi poraz posle pet mečeva. Od Lajtninga su bili bolji Njujork Ajlandersi 5:3.

Gosti iz Njujorka su do starta treće trećina stekli prednost od četiri gola i praktično rešili pitanje pobednika. Ipak, uzbuđenje meču Tampa vraća sa tri gola u nizu na tri i po minuta do kraja i tada kreće na sve ili ništa, što su Ajlandersi iskoristili, pogodili prazan gol domaćeg tima i potvrdili trijumf.
Uprkos porazu, Tampa sa skorom 15-5 i dalje vodi na Istoku, dok je Njujork trećim trijumfom u niz potvrdio šesto mesto sa 11-8.

U ostalim mečevima, prvoplasirana ekipa na Zapadu St. Luis Bluzi savladali su Vankuver Kankunse posle produžetka 4:3, Karolina Harikejnsi bili su bolji od Bafalo Sejbrsa 3:1, Toronto Mejpl Lifsi pobedili su Montreal Kanediense 6:0, Vašington Kepitalsi Minesota Vajldse 3:1, a Boston Bruinsi San Hose Šarkse 3:1.