Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

08.01.2018 | 04.33 > 04:36

Tampa Bej bez greške, Pingvinima drama protiv Bruinsa

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga savladali su Detroit Red Vingse u gostima sa 5:2 i potvrdili prvo mesto u istočnoj konferenciji NHL.

Andrej Vasilevski, Tampa Bej

Getty Images, Joel Auerbach

Gosti su u meč ušli posle dva vezana poraza, a do 30. pobede u sezoni stigli su posle odlične prve deonice koju su dobili sa 2:0 golovima Đirardija i Džonsona. U nastavku nije bilo povratka za domaći tim, pa je Tampa očekivano slavila.

Istim rezultatom Montreal je u kanadskom duelu savladao Vankuver, što je 18. pobeda Kanejdijansa i 26. poraz Kanuksa.

Domaćin je slavio sjajnom serijom od 3-0 finišu – Galager, Bajron i Pakjoreti pogodili su u poslednjoj deonici.

Najzanimljivije je bilo u Pitsburgu gde su Pingvinsi posle produžetka srušili Boston Brinse sa 6:5.

Markand je minut pre kraja regularnog toka promašio penal za slavlje gostiju, pa je domaćin to kaznio golom Malkina u produžetku.

Boston ima 23-17 na trećem mestu na istoku, a Pitsburg je osmi sa 22-22.

Vegas Golden Najtsi slavili su protiv Njujork Rendžera sa 2:1.