KHL: Soči u produžetku savladao Spartak

Hokej 10. jan 201820:44 > 20:46
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Sočija zabeležili su i treću uzastopnu pobedu posle produžetka, pošto su u Moskvi savladali Spartak 3:2.

Moskovljani su poveli preko Voronina u osmom minutu prve deonice, da bi Šmeljov u drugoj poravnao. Radil je na startu treće trećine vratio prednost Moskovljanima, da bi Laričev na sedam minuta do kraja postigao gol i odveo meč u produžetak.

Tamo je pitanje pobednika rešio Lapenikov, koji je sjajno iskoristio igru sa igračem više.

Soči je trenutno šesti na Zapadu sa 80 bodova, dok je Spartak sedmi sa 75.

I meč između Čerepovetsa i Ufe rešen je posle produžetka, a pobedu su odneli domaći 3:2. Za Čerepovets je to važna pobeda u borbi za plej-of na Zapadu i sad je osmi sa 75 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Spartak. Ufa je na Istoku šesta sa 77.

Torpedo je u Nižnjem Novgorodu bio bolji od Neftehimika iz Nižnjekamska 4:2, i tom pobedom došao do pete pozicije na Zapadu sa 82 bodva. Gosti su, uprkos četvrtom uzastopnom porazu, ostali na četvrtoj poziciji na istoku sa 82.

Prvoplasirana ekipa na Istoku AK Bars iz Kazanja bez problema je slavila protiv poslednje ekipe na Zapadu Dinama u Rigi 4:1.

Iako su domaći poveli golom stolerija, ubrzo je usledio preokret i Bars je za dva minuta golovima Tkačjova i Landera poveo.

Pitanje pobednika rešeno je u poslednjoj trećini, kad su gol Dinama pogađali Azevedo i Ohtama.