IHL: Zvezda bolja od Celja, Zagreb pobedio Vojvodinu

Hokej 27. jan 201820:10 > 20:16
HK Vojvodina

U subotu su u IHL karvanu hokejaši Crvene zvezde savladali Celje sa 3:1, dok su oklopnici Vojvodine na svom ledu u dramatičnoj završnici izgubili od Zagreba sa 3:2.

Na gostovanju drugoplasiranoj ekipi IHL karavana oklopnici Zvezde poveli su sa 1:0 golom Davida Sefića u 30. minutu, ali je šest minuta kasnije Aljaž Ogrizek izjednačio I na drugi odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Meč su rešili Robert Sabadoš i Pavle Podunavac koji su u poslednjoj trećini dva puta savladali golmana Celja Urbana Avsenika i postavili konačnih 3:1 za beogradske “crveno-bele”.

Oklopnici Vojvodine ispustili su još jednu pobedu na svom ledu, u ledenoj dvorani SPENS u Novom Sadu, posle vođstva od 2:0 na kraju prve trećine izgubili su od Zagreba 3:2.

Golovima Maksima Lapteva i Artjoma Hoholeva u prvom delu novosadski „crveno-beli“ stekli su lepu prednost pred nastavak meča, ali su se i opustili i dozvolili tri isključenja koja su gosti iskoristili i do kraja druge trećine izjednačili na 2:2.

Do kraja susreta vodila se izjednačena borba, ali su Zagrepčani bili malo precizniji, tek za taj jedan gol i važne bodove pred doigravanje.

Rezultati: Crvena zvezda – Celje 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), Vojvodina – Zagreb 2:3 (2:0, 0:2, 0:1),