NHL: Toronto nemilosrdan, Detroit spretniji od Ajkula

Hokej 1. feb 20185:48 > 5:50
Minas Panagiotakis, Getty Images

Hokejaši Toronto Mejpl Lifsa ubedljivo su savladali Njujork Ajlanderse kod kuće 5:0, siguran trijumf ostvarili su i Vašington Kepitalsi nad Filadelfija Flajersima (5:3), dok su pobednika meča Detroit Red Vingsa i San Hose Šarksa rešavali penali (2:1).

Toronto je pitanje pobednika rešio već u prvoj trećini, kad je za 14 minuta stekao dvostruku prednost, golovima Kapanena i Metjuza. U nastavku u strelce su se upisali i Marner i Dermot, da bi Hol u uvodnim minutima poslednje trećine postavio konačan rezultat.

Kanadskom timu to je treća uzastopna pobeda i on je četvrti na Istoku sa 29-23, dok su Ajlandersi deseti sa 25-27.

Kepitalsi su posle preokreta dobili Flajerse. Gosti iz Filadelfije su dobili prvu četvrtinu 2:0, ali je u drugoj, preko Stivensona (dva gola) i Burakovskog Vašington preokrenuo. Kad su gol File pogodili i Oši i Smit-Peli pobednik je bio rešen, a do kraja Voraček je ublažio poraz Flajersa.

Ekipa iz Vašingtona sada je treća na Istoku sa 30 pobeda i 20 poraza, dok je Fila osma sa 24 trijumfa i 26 poraza.

U meču Red Vingsa i Šarksa oba gola su viđena u poslednjoj trećini. Dejli je doveo domaće u vođstvo, da bi Šarksi golom Labanca pet minuta pre kraja odveli meč u produžetak, a kasnije i penale.

Tamo je Detroit bio spretniji, uprkos promašenom prvom penalu, došavši do 20. pobede u sezoni. Uz 29 poraza taj tim je 12. na Zapadu, a Šarksi se, uz skor 26-24, nalaze na petoj poziciji Istoka.