Zvezda ubedljiva protiv Vojvodine

Hokej 5. mar 201822:42 > 22:44
Getty Images Sport, Matt Roberts

U pauzi između dve utakmice plej-ofa IHL karavana hokejaši Crvene zvezde i Vojvodine ukrstili su palice u finalu domaćeg šampionata.

U ledenoj dvorani „Pionir“ slavili su beogradski crveno-beli rezultatom 6:2 (4:2, 0:0, 2:0).

Samo u prvom delu Novosađani su uspeli da pruže otpor raspoloženim domaćinima, ali je nemilosrdan na golu bio Arsenije Ranković. Sve je rešeno u prvih 14 minuta, poveli su oklopnici Zvezde golom Mirka Đumića već posle 35 sekundi, ali je Svjatoslav Akimov u petom minutu izjednačio na 1:1.

Početak je najavio da će publika u „Pioniru“ videti kišu golova, Mihal Danijel još jednom je doveo domaće u vođstvo, a onda su Robert Sabadoš i Đumić zatresli mrežu i pokazali da su zasluženo ligaški deo IHL karavana završili na drugom mestu.

Konačan rezultat prvog dela postavio je Miloš Babić u 14. minutu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 4:2.

U drugoj trećini nije bilo golova, da bi u poslednjoj za samo 16 sekundi Đumić i Nikola Kerezović postavili konačnih 6:2.

Najbolji igrač utakmice bio je mladi Đumić sa tri gola dok je isto toliko asistencija imao David Setić. Oklopnici Zvezde uputili su ka golu Vojvodine čak 49 šuteva i ubedljiva pobeda nije iznenađenje.