Privatna arhiva

Hokej

14.03.2018 | 21:44 > 21:46

IHL: Zvezda neočekivano izgubila od Celja

Hokejaši Crvene zvezde izgubili su na svom ledu u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa IHL šampionata od ekipe Celja 3:2 (2:1, 0:1, 1:0).

Crvena zvezda - Celje

Niko se u ledenoj dvorani „Pionir“ nije nadao da će oklopnici Celja nadigrati šampiona Srbije. Domaćini su poveli već u četvrtom minutu golom kapitena Marka Brkušanina i nastavili sa opsadom gola Urbana Avsenika, ali pak nije hteo u mrežu.

I, kako to obično biva, stigla je kazna, u 14. minutu Blaž Knez je izjednačio, a 81 sekundu pre kraja prvog dela gosti su iskoristili igrača više i golom Aljaža Ogrizeka poveli sa 2:1.

Na početku drugog dela crveno-beli dva puta nisu iskoristili igrača više, ali je u 34. minutu slovački internacionalac Mihal Kluka na asistenciju Davida Sefiča uspeo da savlada Avsenika i izjednači na 2:2.

Poslednja trećina počela je loše za Zvezdu, Nemanja Vučurević je isključen zbog držanja, ali je dobio i disciplinsku kaznu od 10 minuta. Ipak, oklopnici Zvezde uspeli su da se odbrane i da sačuvaju nerešen rezultat, uz nadu da mogu do produžetka, sve do 51. minuta kad je posle greške odbrane domaćina u solo prodoru Rok Leber iznenadio Arsenija Rankovića i postavio konačnih 3:2 za goste iz Celja.

Pokušali su novopečeni šampioni Srbije da još jednom izjednače, idealnu priliku jedan na jedan imao je Kluka, ali osim prilike, nedostajalo je i malo sreće za 3:3. Ni izvlačenje golmana nije pomoglo, jer je posle 60 sekundi sa igračem više za Zvezdu isključen Lon Georgij Kostev, pa se Ranković vratio na led.

Crvena zvezda 17. marta putuje u Celje na revanš meč polufinala IHL šampionata.