Medveščak na 2-2 u seriji protiv Linca

Hokej 16. mar 201820:42 > 22:07
Igor Šoban/Medveščak

Hokejaši Medveščaka iz Zagreba u četvrtoj utakmici četvrtfinala plej-ofa EBEL šampionata izgubili su u Lincu rezultatom 8:4, pa su domaćini izjednačili u seriji na 2-2.

Oklopnici Linca su do trećeg minuta poveli 2:0, strelci su bilo Fabio Hofer i Džoel Broda, ali su Sondre Olden i Majk Avijani vrlo brzo izjednačili i do 12. minuta već je bilo 2:2. I to nije bilo sve što se prvog dela igre tiče. Hokejaši Linca nastavili su sa opsadom gola Kevina Kara i 72 sekunde kasnije ponovo su došli do vođstva golom Dena da Silve.

U drugom delu domaćini su duplirali prednost projektilom Rika Šofilda, pa se na drugi odmor otišlo pri rezultatu 4:2.

Poslednja trećina donela je još šest golova, domaćini su bili nemilosrdni prema hokejašima Medveščaka, Fabio Hofer, Stefan Gafal, Džonatan d’ Aversa i Brajan Lebler rešetali su mrežu Medveda, a katastrofalan poraz su ublažili Tomas Netik i Hari Tikanen u poslednja četiri minuta meča. Iako su na startu plej-ofa oklopnici iz Zagreba poveli sa 2-0 u seriji, Austrijanci su lako došli do izjednačenja, pa se naredni mečevi igraju 19. i 20. marta u Zagrebu.

Rezultati: Dornbirn – Salcburg 3:2 (0:0, 3:0, 0:2), Linc – Medveščak 8:4 (3:2, 1:0, 4:2), Insbruk – Viena 4:3 (2:1, 2:1, 0:1).