Nešvil slavio u Koloradu, Vajldsi bolji od Vegasa

Hokej 17. mar 20187:20 > 7:22
Getty Images/Frederick Breedon

U noći između petka i subote odigrano je šest meča NHL. Lideri Zapada Nešvil Predatorsi upisali su treću uzastopnu, a 13. u poslednjih 14 mečeva, pošto su slavili na gostovanju protiv Kolorado Avalenša 4:2.

Predatorsi su poveli na tri minuta do kraja prve trećine preko Sisonsa, ali su domaći u samom finišu poravnali golom Mekkinona. U uvodnim trenucima druge deonice došlo je do preokreta, a strelac je bio Landeski, međutim, u nastavku je Nešvil zaigrao bolje i golovima Forsberga i ponovo Sisonsa vratio prednost u svoju korist. Konačan rezultat postavio je Forsberg na minut do kraja meča.

Tom pobedom, Predatorsi su zadržali prvo mesto na Zapadu sa 104 boda, dok je Kolorado šesti sa 84.

U ostalim mečevima, Minesotra Vajldsi su istim rezultatom bili bolji na strani od Vegas Golden Najtsa. Vajldsi su vodili 3:0, golovima Cukera, Kojla i Dumbe, ali su Najtsi u poslednjoj trećini uspeli da smanje na 3:2 preko Haule i Karpentera i unesu neizvesnost u meč. Ipak, do kraja je viđen sam pogodak u njihovoj mreži, a strelac je bio Peris.

Vajldsi su trenutno četvrti na Zapadu sa 87, dok je Vegas drugi sa 95 bodova.

Vašington Kepitalsi su bili sigurni kod kuće protiv Njujork Ajlandersa 6:3, a još efikasniji meč viđen je između Kalgari Flejmsa i San Hoze Šarksa. Slavili su gosti 7:4.

Anahajm Daksi su pobedili Detroit Red Vingse kao domaćini 4:2, dok su Otava Senatorsi kod kuće bili bolji od Dalas Starsa posle produžetka 3:2