Odličan start hokejaša Srbije na Svetskom prvenstvu

Hokej 23. apr 201820:27 > 20:30
Savez hokeja na ledu Srbije

Hokejaška reprezentacija Srbije takmiči se na Svetskom prvenstvu Druge divizije grupe A koje se održava u holandskom Tilburgu, a srpski tim je na startu takmičenja bio bolji od Belgije rezultatom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0).

Igrači trenera Dejvida Urkuharta do vođstva su došli golom Petra Novakovića u 15. minutu, a Nikola Kerezović je u 22. minutu duplirao prednost.

Prvi pogodak postigao je Petar Novaković u 15. minutu, Aleksa Luković maestralno je iskoristio prednost dva igrača više na ledu, dodao pak iskusnom Novakoviću koji je zatresao mrežu Belgijanaca.

U nastavku su oklopnici Srbije nastavili sa opsadom gola Majka Jansena, a Nikoli Kerezoviću bila je potrebna 71 sekunda da još jedno dodavanje Lukovića pretvori u 2:0. Bili Denis je u 31. minutu smanjio prednost, ali Marko Sretović nije dugo čekao da mu raspoloženi Novaković prosledi pak za 3:1.

Tačku na savršenu igru stavio je niko drugi do Petar Novaković, drugi put je matirao Jansena za konačnih 4:1.

Iako ne deluje tako bila je to tesna utakmica, prva trećina je igrački pripala Belgijancima, ali smo mi uspeli da disciplinovanom igrom i boljim klizanjem ostvarimo rezultatsku prednost i do kraja da ostvarimo prvi cilj na prvenstvu„, rekao je za Sport klub reprezentativac Viktor Čengeri.

Već u prvom izlasku na ledu videla se promena u igri Orlova i potpis novog selektora Dejvida Urkuharta. Samo dve nedelje bilo je potrebno da Kanađanin unese živost i dobru atmosferu u redove reprezentacije Srbije.

Treba posebno naglasiti da su čak tri gola Orlovi postigli kad su imali brojčanu prednost, da su pod vođstvom Urkuharta uspešno realizovali igrača više, što je bilo veliki problem ranijih godina.

Goloman Arsenije Ranković još jednom je pokazao da je mag među stativama, zaustavio je 32 pokušaja Belgijanaca.

Sledeću utakmicu reprezentativci Srbije igraju u utorak u 16.30 protiv Kine, koja je prošle godine prešla iz treće divizije, pa delimično predstavlja nepoznanicu za srpsku selekciju.

U prvoj utakmici na SP Australija je savladala Island 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).