Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

19.05.2018 | 20.43 > 20:45

Švedska deklasirala SAD za finale SP u hokeju

Hokejaška reprezentacija Švedske plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Danskoj, pošto je u polufinalu pregazila oklopnike Sjedinjenih Američkih Država sa 6:0.

Švedska - SAD

Martin Rose, Getty Images

Vladajući svetski šampioni su do ubedljivog trijumfa u Kopenhagenu protiv SAD stigli zahvaljujući boljoj igri tokom sve tri trećine, a već posle drugih 20 minuta nije bilo dileme ko će biti pobednik.

Prednost Šveđanima je doneo Arvidson posle 14:43 minuta u prvoj trećini, dok su u drugoj Pajarvi, Hornkvist i Janmark samo uvećali zalihu.

Na 5:0 je povisio novim pogotkom Arvidson, u situaciji kada je bio prazan gol početkom trećeg dela igre, dok je konačnih 6:0 postavio Kempe tri minuta pre kraja.

Šveđani će u finalu u nedelju igrati protiv pobednika drugog polufinalnog susreta, a to je Švajcarska, koja je bila bolja od Kanade sa 3:2.

Šervi je na minut i po pre kraja prve trećine doneo vođstvo Švajcarcima, dok je Horvat posle sedam minuta drugog dela igre izjednačio.

Švajcarska je ponovo povela u 10. minutu drugog perioda kada je mrežu Kanade pogodio Hofman, dok je na 4:14 u trećoj trećini na 3:1 povisio Has.

Parajko je na dva minuta pre kraja meča golom za Kanadu uspeo da smanji samo na 3:2.