KHL: Metalurgu sjajan derbi u Magnitogorsku

Hokej 27. sep 201819:08 > 19:09
Bruce Bennett/Getty Images

U derbi meču Kontinentalne hokejaške lige (KHL) Metalurg je pred svojim navijačima u sjajnoj utakmici u Magnitogorsku savladao Dinamo iz Moskve 6:5 posle produžetka.

I jedna i druga ekipa je odlično otvorila utakmicu i već u 4. minutu domaći su poveli golom Nikite Jaskova, ali je Dinamo za samo dva minuta, u 12. i 13. pogocima Miksa Indrašisa i Danila Tarasova preokrenuo i stigao do vođstva od 2:1.

Gosti su prednost imali svega 27 sekundi jer je Viktor Antipin izjednačio na 2:2.

Jedino isključenje hokejaša Dinama u prvoj trećini kažnjeno je pogotkom domaćih, strelac je bio Vojtek Volski u 15. minutu.

Na startu druge trećine, posle 22 sekunde Dinamo je pogotkom Dmitrija Kagarlitskog izjednačio na 3:3, ali je Met Elison u novoj pauer plej situaciji u 26. minutu doveo domaću ekipu u vođstvo 4:3. Vadim Šipačjov je u 31. minutu izjednačio na 4:4 i to je bio rezultat druge trećine.

U poslednjoj trećoj trećini viđen je po jedan gol sa obe strane. Metalurg je poveo u 52. minutu sjajnim pogotkom Sergeja Mozjakina (5:4), da bi samo minut kasnije Šipačjov drugim golom postavio konačan rezultat u 60. minutu utakmice.

U ekstra vremenu najprisebniji je bio Met Elison, napadač Metalurga, koji je u 63. minutu postigao pogodak na briljantnu asistenciju Volskog i doneo drugi bod svom timu.

Ekipa iz Magnitogorska je ovim trijumfom skočila sa sedme na petu poziciju Istočne konferecnije, dok je Dinamo ispao iz prvih osam na Zapadu.