Mladi srpski hokejaši ubedljivi na startu SP

Hokej 16. jan 20191:48 > 1:50
Savez hokeja na ledu Srbije

Reprezentacja Srbije do 20 godina pobedom je startovala na Svetskom prvenstvu Druge divizije B grupa koje se igra u Zagrebu. Naši oklopnici su u prvom kolu pobedili selekciju Meksika rezultatom 6:1 (1:1, 1:0, 4:0) i tako opravdali ulogu favorita.

Iako je trijumf protiv Meksikanaca bio očekivan, veoma raduje igra i pristup izabranika našeg selektora Freda Perouna pre svega zbog činjenice da srpski hokejaši tokom priprema nisu bili u prilici da odigraju nijedan prijateljski meč. Posebno impozantna bila je poslednja trećina u kojoj su naši reprezentativci apsolutno dominirali.

Sbrija je došla u vođstvo već u četvrtom minutu, a strelac je bio Marko Dragović na asistenciju Srđana Subotića. Na isteku 11. minuta Meksikanci su preko Apuda stigli do izjednačenja, ali više od toga nisu mogli.

Mreže su potom mirovale sve do 28. minuta kada je novu prednost Srbiji doneo Dušan Grković, posle preciznih dodavanja Španjevića i Subotića. U poslednjoj trećini hokejaši Srbije su postigli čak četiri gola, a u strelce su se upisali Marko Dragović, Petar Mirkov, Vasilije Anđelković i Mirko Đumić za zaslužen i ubedljiv trijumf.

Reprezentacija Srbije u drugom kolu igra protiv domaćina Hrvatske, a taj meč je na programu u sredu od 20 časova. Osim Meksikanaca i Hrvata, rival našoj reprezentaciji na ovom šampiontu još su Izrael, Belgija i Holandija.