Zlato za Srbiju i plasman u viši rang

Hokej 21. jan 201916:09 > 16:11
sport klub

Hokejaška reprezentacija Srbije do 20 godina na superioran način osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu Druge divizije B grupa. Srpski hokejaši su u pet mečeva zabeležili isto toliko pobeda i sasvim zasluženo izbori plasman u viši rang.

Na turniru u Zagrebu srpski tim je redom pobedio Meksiko (6:1), Hrvatsku (4:1), Izrael (5:0), Belgiju (5:1) i u poslednjem odlučujućem meču reprezentaciju Holandije rezultatom 6:2.

Holanđani su prvi stigli do vođstva u sedmom minutu, a strelac je bio Sars. Ipak, srpska ekipa je pokazala veliki kvalitet u bitnim momentima i samo dva minuta kasnije stigla do izjednačenja, a strelac je bio Lazar Pejčić, na asistenciju Dušana Grkovića. Isključenje Sarsa na pravi način iskoristio je Srđan Subotić, koji je postigao gol, na asistenciju Mirka Đumića, za vođstvo hokejaša Srbije u 19. minutu.

I u drugoj trećini je Srbija igrala odlično sa igračem više, pa su Marko dragović u 31. i Mirko Đumić u 36. minutu pogađali mrežu protivnika.

Holanđani su smanjili na 4:2 golom Ernesta Klema u 38. minutu, ali nisu u speli ozbiljnije da ugroze vođstvo Srbije.

Subotić i Đumić su pogocima u poslednjoj trećini meč rutinski priveli kraju i na najbolji mogući način okončali učešće na šampionatu u Zagrebu.