Srbija nadvisila Hrvatsku na startu Svetskog prvenstva

Hokej 9. apr 201922:41 > 22:52
Savez hokeja na ledu Srbije

U prvom kolu Svetskog prvenstva divizije 2A Srbija je u ledenoj hali Pionir savladala Hrvatsku 3:1.

Posle velikog uspeha U18 reprezentacije i plasmana u viši rang i seniori su napravili odličan rezultat na startu. Pobeđena je Hrvatska, jedina reprezentacija sa boljim rejtingom od svih pet koje su protivnici Srbije na šampionatu. Poveo je domaćin u 14. minutu golom Sretovića u situaciji sa igračem više. Na 1:1 izjednačio je Janković, takođe u situaciji sa igračem više, tri minuta kasnije.

Jedini gol u drugoj trećini postigao je Popravka i doveo Srbiju do velikog vođstva. Muški su se branili Orlovi, a veliku ulogu u tome imao je golman Arsenije Ranković, koji je fenomenalno branio. Odlučujući udarac usledio je 37 sekundi pre kraja, kada je Luković pogodio prazan gol, na asistenciju strelca prvog gola Sretovića.

Pored Srbije u prom kolu pobede su ostvarili Belgija protiv Australije 4:3 posle produžetka i Španija protiv Kine 5:3.