Oleg Nikishin/Getty Images

Hokej

14.05.2019 | 00.04 > 00:12

SP: Rusija deli lekcije, Stoun šokirao Slovake

Hokejaška reprezentacija Rusije zabeležila je i treću pobedu u isto toliko utakmica na Svetskom prvenstvu u Slovačkoj, a trijumfe su u ponedeljak ostvarile i selekcije Švedske, SAD i Kanade.

IIHF Ice Hockey World Championship Slovakia, Canada

Martin Rose, Getty Images

Zbornaja je u derbiju dana u grupi B bez primljenog gola savladala selekciju Češke 3:0 i još jednom potvrdila da je jedan od favorita za osvajanje zlatne medalje.

Rusija je povela pogotkom Andronova u 14. minutu, Gusev je u 33. povisio prednost svog tima, a konačan rezultat postavio je Zaicev u poslednjem minutu utakmice. Češka je upisala prvi poraz na šampionatu.

U skandinavskom derbiju reprezentacija Švedske deklasirala je Norvešku 9:1 i tako zabeležila drugi trijumf. Norveška je zajedno sa Italijom na začelju tabele sa gol razlikom 5:21.

U grupi A u Košicama bilo je mnogo uzbudljivije - selekcija SAD je u produžetku nanela prvi poraz Finskoj 3:2 i tako upisala prvu pobedu na prvenstvu. Gol odluke postigao je igrač Detroit Red Vingsa Larkin.

Kanada je u sjajnom meču sa mnogo preokreta bila bolja od Slovačke 6:5. Domaćin šampionata je vodio 2:0 i 4:2, potom je u 52. minutu izjednačio na 5:5, a junak pobede Kanade bio je član Vegas Golden Najta Stoun koji je sekund pre kraja sa igračem više doneo trijumf svom timu.