Martin Rose/Getty Images

Hokej

21.05.2019 | 00.22 > 00:29

SP hokej: Kanađani nemilosrdni, Šveđani izdržali

U ponedeljak su na Svetskom prvenstvu u hokeju koje se održava u Slovačkoj na programu bila četiri meča – u grupi A Velika Britanija je nakon produžetaka pobedila Francusku, a Kanada nije imala nimalo muke protiv Danske. U gurpi B Švedska je bila bolja od Letonije.

Sam Reinhart

Velika Britanija je slavila protiv Francuza 4:3 nakon produžetka i neverovatnog preokteta, pošto je nakon munjevitog starta druge trećina reprezentacija Francuske imala vođstvo od 3:0! Dva gola za Fracnuze postigao je Rek, a Trej je bio strelac nakon pauerpleja.

Britanci su izjednačili golovima Dauda, Hemonda i Farmera, a pobedu ostrvljanima doneo je Dejvis u trećem minutu produžetka.

Kanada je veoma lako slavila protiv Letonije u Košicama 5:0, a golove za „Tim Kanadu“ redom su postizali Duboa, Meken, Maršeso i dvaput igrač Bafalo Sejbrsa Sem Rajnthart (prvi njegov gol je postignut kada su Kanađani imali igrača više).

Kanađani su drugi na tabeli grupe A sa bodom manje od Finske, jedine ekipe koja ih je pobedila, a jasno je da će u narednu fazu iz te grupe ići Finska, Kanada, SAD i Nemačka.

U gurpi B, koja se igrala u Bratislavi, Švedska je u spektaklu bila bolja od Letonije 5:4, iako je dvaput vodila i jednom gubila, a ključni gol postigao je Rasmusen u praznu mrežu u poslednjem minutu susreta, pošto je Letonija morala da napada da bi održala šanse za plasman u narednu fazu takmičenja.

Ipak, Letonci nisu uspeli, pa će među najboljih osam ići Rusija kao prvoplasirana, Češka, Švedska i Švajcarska.

U drugom meču Grupe B, derbiju začelja, Italija je posle penala bila bolja od Austrije. Obe ekipe su već ranije izgubile šanse da se nađu u četvrtfinalu.

Prethodnog dana takmičenja u Slovačkoj hokejaši Rusije sačuveli su perfektan skor pobedom nad Švajcarskom.