Martin Rose/Getty Images

Hokej

26.05.2019 | 23.08 > 23:09

Hokej: Finci šampioni sveta!

Hokejaška reprezentacija Finske novi je svetski šampion pošto je u finalu Prvenstva sveta u Bratislavi savladala Kanadu sa 3:1.

Reprezentacija Finske

Martin Rose, Getty Images

Skandinavci su se posle preokreta revanširali Kanađanima za poraz u finalu 2016. godine i  došli do treće titule u svojoj istoriji, a prve posle 8 godina.

Kanada je ostala na 26 svetskih trofeja, čime na večnoj rang listi nije uspela da dostigne Rusiju koja ima jedan više.

Duel u glavnom gradu Slovačke nije dobro počeo po Finsku. Posle promašenog penala Kaskija u šestom minutu, Kanada je povela u 10. golom Teodora.

U nastavku je, ipak, tim sa severa Evrope uspeo da zaigra bolje i golovima Antile u 23. minutu sa igračem više i 43. preokrene. Konačnih 3:1 postavio je Pesonen pogotkom u 56.

Treba reći i da je jedan od junaka golman pobednika Kevin Lankinen koji je odbranio 43 udarca rivala.

U duelu za treće mesto, Rusija je dobila Češku posle penala, pošto je tokom 60 minuta igre i 10 minuta produžetka bilo 2:2.

Strelci za Ruse bili su Grigorenko u 13. i Anisimov u 21. minutu, do su za Čehe pogađali Repik u 14. i Kubalik u 19.

Na penalima je Rusija bila bolja, Kovalčuk i Gusev su bili precizni, dok su Česi promašili sva četiri pokušaja.