Martin Rose/Getty Images

Hokej

07.10.2019 | 21.13 > 21:15

Spartak u produžetku srušio SKA

Derbi meč KHL lige u Sankt Peterburgu između SKA i Spartaka, pripao je „narodnom“ klubu iz Moskve, koji je pobedonosni gol postigao na početku produžetka.

KHL logo

SK

Posle prvog perioda gosti su vodili sa dva gola razlike, a oba puta pogađali su u situaciji sa čovekom više na ledu.

Prvi put je iz daljine pogodio Dmitri Višnevski, a zatim je pogodak u 19. minutu postigao Čeh Robin Hanzl.

Spartak je nastavio da dominira i u drugom periodu, ali je pred kraj istog pogodak postigao Anton Burdasov i od tog trenutka se situacija preokrenula. Već u prvom minutu trećeg perioda izjednačio je Vladimir Tkačjov i izgledalo je da će domaćin preokrenuti rezultat.

To se ipak nije dogodilo, a već posle 28 sekundi produžetka pobedonosni gol za Spartak je postigao Letonac Martinš Karsums. Moskovljani su sa novom pobedom došli na 6. poziciju na tabeli i imaju 17 bodova, SKA ostaje drugi na „zapadu“ sa 20 bodova.