KHL: Barsu derbi i prvo mesto na Istoku u plej-ofu

Hokej 18. feb 202020:08 > 20:10
Doug Pensinger, Getty Images Sport

Hokejaši Barsa iz Kazanja pobedom u derbiju na svom ledu protiv Avangarda rezultatom 5:3 obezbedili su prvo mesto u Istočnoj konferenciji KHL šampionata četiri meča pre kraja ligaškog dela takmičenja.

Ekipa iz Tatarstana je upisala treći uzastopni trijumf, ali je mnogo bitnije da je obezbedila prednost domaćeg terena sve do kraja doigravanja na Istoku.

Domaći su poveli već u 2. minutu golom Galimova, a u poslednjem trenutku prvog dela meča Galiev je duplirao prednost Barsa.

U drugom periodu nije bilo golova, a onda su Azevedo i Voronkov u 44. i 49. minutu sa igračem više obezbedili ubedljivu pobedu svom timu. peti pogodak postigao je Fisenko, a do kraja utakmice Klinhamer i Martinov su samo ublažili poraz drugoplasirale ekipe na Istoku.

U preostalim mečevima odigranim u utorak Sibir je posle produžetka u gostima savladao Baris 2:1, Lokomotiva je u Jaroslavlju ubedljivo bila bolja od Podolska 5:1, a Nižnji Novogrod je u Moskvi pobedio Spartak sa 3:2.