NHL: Ajlandersi, Karolina i Blekhoksi vode u serijama

Hokej 2. avg 20200:50 > 0:52
NHL
Minas Panagiotakis/Getty Images

Hokejaši Njujork Ajlandersa pobedili su Florida Panterse u prvoj utakmici osmine finala istočne konferencije NHL sa 2:1.

Ajlandersi su trijumfovali golovima Pagoa u 12. i Bovilijea u 24. minutu, dok je jedini pogodak za goste dao Uberdu u 41. minutu.

Drugi meč na programu je četvrtog avgusta u Njujorku, pa se serija seli na Floridu.

Sa 1:0 u seriji povela je i Karolina Hurikejns protiv Njujork Rendžersa posle trijumfa sa 3:2.

Slavin u drugom, Aho u 27. i Necas u 51. bili su strelci za domaće. Poraz Rendžersa ublažio je Stal u 59.

Druga utakmica igra se trećeg avgusta.

Čikago Blekhoksi savladali su Edmonton na strani sa 6:4, posle preokreta. Strom u šestom, Toevs u osmom i 13, Sad u 10. i Kubalik u 27. i 38. pogađali su za pobednika.

Mekdejvid u trećem, Draisaitl u 25, Nil u 57. i Nadžent-Hopkins u 57. bili su precizni kod poraženih.