NHL: Produžetak, tuča, novi šok u Mineapolisu…

Hokej 15. apr 20177:27 > 7:32
Rob Carr, Getty Images Sport

Hokejaši Pistburga i Sent Luisa napravili su drugi korak ka plasmanu u konferencijsko polufinale NHL lige, dok su Montreal i Edmonton na svom ledu stigli do izjednačenja.

Sent Luis je odradio sjajan posao i posle iznenađujućeg trijumfa u Mineapolisu na startu plej-ofa drugoplasirani tim iz regularnog dela sezone i drugi put susavladali na njegovom ledu – 2:1.

Gosti su poveli golom Edmundsona u 24. minutu, izjednačio je Parise u 38, a pobedu Sent Luisu obezbedio je Švarc dva i po minuta pre kraja meča.

Serija se sada seli u Misuri i Sent Luis se na svom ledu imati priliku da obezbedi mesto u sledećoj rundi doigravanja.

Aktuelni prvak Pitsburg je maksimalno iskoristio domaći teren i trijumfom protiv Kolumbusa 4:1 poveo u seriji sa 2:0.

Najbolji strelac prvog dela takmičenja Krosbi je poveo Penguinse u vođstvo u 9. minutu, a jedino što su Blu Džeketsi uspeli je da izjednače u 28. minutu. Ipak, golovima Gencela samo 51 sekund kasnije, odnosno Malkina i Horkvista Pitsburg je lako upisao još jednu pobedu.

Najuzbudljivije je bilo u Montrealu, gde je domaći tim posle produžetka trijumfovao protiv Njujork Rendžersa sa 4:3 i zjednačio rezultat u seriji na 1:1.

Kanađani su dva puta vodili (1:0 i 2:1), ali su do produžetka došli uz mnogo sreće pogotkom Plekaneca 17 sekundi pre kraja utakmice. Montrealu je pobedu obezbedio Radulov u 19. minutu produžetka.

Meč u Montrealu obeležila je i tuča u drugoj trećini kod vođstva domaćeg tima 2:1. Glavni akteri su bili Rendžers Džej Ti Miler i domaći igrač Šej Veber, a malo je nedostajalo da publika „uživa“ u opštoj makljaži na ledu.

U poslednjoj utakmici odigranoj minule noći Edmonton je sa 2:0 savladao San Hose i povarnao rezultat u seriji na 1:1. Golove za domaći tim postigli su Kasjan u 21. i MekDejvid u 51. minutu.