ABA: Mega slavila u Baru

ABA League 22. feb 201719:08 > 19:10
ABA, Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Mega Leksa pobedili su na gostovanju Mornar u Baru rezultatom 83:81 u okviru 23. kola ABA lige.

Pred 2.700 navijača, izabranici Dejana Milojevića su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 26:11. Do tada, dva tima su vodila veliku borbu, izgledalo je da Mornar ima veće šanse, ali veliki odmor odlično uticao na goste. Domaći tim je u poslednjoj četvrtini pokušao da pripreti, ali je samo uspeo da ublaži poraz.

Megu je do trijumfa predvodio Ognjen Jaramaz sa 21 poenom, Aleksandar Marelja je imao 13 poena, a Jovan Novak 12, uz šest asistencija. Dvocifreni učinak upisao je i Rade Zagorac, koji je utakmicu završio sa 11 poena i pet skokova.

U poraženom timu, Lamont Džons i Vukota Pavić imali su po 14 poena, dok je Boris Bakić dodao 12.

Mega je u Baru upisala devetu pobedu ove sezone, posle koje drži osmo mesto na tabeli, dok je Mornar ostao na 12. poziciji sa skorom 7/16.

Pogledajte sve rezultate ABA lige i tabelu.