Zvezdina demonstracija sile, Rakićević najefikasniji

ABA League 27. feb 201719:29 > 19:31
Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Olimpiju u dvorani "Aleksandar Nikolić" u 24. kolu ABA lige - 88:67.

Crveno-beli su protiv Ljubljančana još jednom u regionalnom takmičenju demonstrirali silu, a konačno su značajniju minutažu dobili i igrači koji uglavnom greju klupu.

Aktuelni prvak je već posle prve četvrtine imao 14 poena presnoti, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 52:34 i bilo je jasno da „zmajčeki“ nemaju čemu da se nadaju.

U prvih 20 minuta Milko Bjelica je bio najefikasniji sa 9 poena, Nejt Volters je dodao 7, a Boriša Simanić, Petar Rakićević, Ognjen Dobrić i Čarls Dženkins po 6. Amerikancu je ovo bio jubilarni 200. meč u dresu tima sa Malog Kalemegdana.

Zvezda je u nastavku utakmice imala i maksimalnih 30 poena viška, a ubedljiv trijumf još više dobija na značaju ako se zna da nisu igrali Stefan Jović, Marko Gudurić i Nemanja Dangubić.

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Rakićević sa 14 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije za 23 minuta, Volters je upisao 12, a Bjelica i Simanić po 11.

Srpski internacionalac Nikola Janković predvodio je „zmajčeke“ sa 16 poena i 5 skokova, Stevan Milošević je postigao 14, a Džeferson i Hrovat po 12.

Zvezdu u četvrtak očekuje meč Evrolige protiv Brose Basketa.