Izvor: Getty Images/Grant Halverson
Košarka 24.09.2017 | 00:46

Zdovc: Jeste Superkup, ali nema veze...

Trener Cedevite Jure Zdovc bio je zadovoljan osvojenim Superkupom ABA lige u nedelju.

Izvor: KK Cedevita

Hrvatski predstavnik slavio je u premijernom izdanju ABA Superkupa pošto je u finalu pobedio Budućnost sa 78:69.

Iako na turniru nije bilo šampiona Crvene zvezde, Cedeviti će ovaj trofej svakako značiti pred start sezone.

"Obe ekipe su bile oslabljene, nije realna slika ni nas ni njih. Utakmica je bila dobra. Prvu četvrtinu smo neočekivano dobro igrali. Budućnost je podigla tempo i tada smo pali. Nismo uspeli da se adaptiramo na njihovu agresivnost. Bolje je što se to desilo u prvom poluvremenu jer smo imali vremena da očistimo glave. Drugo poluvreme je bilo slično, ali smo preživeli njihov napad. Uspeli smo da nekako pobedimo. Čestitam momcima. Jeste Super kup, ali nema veze, sezona je duga i biće još puno utakmica. Treba čestitati, ali i što brže zaboraviti ovo. Čeka nas teška sezona, igramo i hrvatsko prvenstvo, kao i Evrokup. Neće biti lako. Na Super kupu smo igrali tri utakmice, pobedili. Pokazalo se dosta slabosti u tim utakmicama i moramo mnogo da radimo. Što se nas tiče sve je bilo super, organizacija, dvorana, hotel, hrana…"

Cedevita u prvom kolu ABA lige 29. septembra dočekuje FMP.