Milojević: Samopouzdanje brzo pada; Rebić: Idemo dalje

ABA League 4. dec 201721:51 > 21:53
Mega Leks/Ivica Veselinov

Trener Mega Bemaksa Dejan Milojević istakao je posle poraza od Zadra 73:71 da je prvo poluvreme bilo ključno za težak poraz njegovog tima.

Čestitam Zadru. Imali smo šanse koje nismo iskoristili, promašili smo slobodna bacanja za pobedu. Zadar je iskoristio sve svoje šanse. Prvo poluvreme je bilo defanzivno veoma loše, napad nas nije služio tokom celog meča. Šutirali smo 20 odsto za tri poena i 50 odsto sa linije penala. Pri egal rezultatu je to previše. Idemo dalje. Kada imate tako mladu ekipu, samopouzdanje veoma brzo pada„, rekao je Milojević.

Kapiten Mega Bemaksa Nikola Rebić je u porazu od Zadra postigao 16 poena, a posle utakmice je istakao da je ekipa imala veliku želju za pobedom.

Težak poraz za nas. Posle pauze u regionalnom takmičenju, kada smo imali dosta vremena da se pripremimo i sa velikom željom da izađemo kao pobednici iz ove utakmice, ipak nismo uspeli. Ima još dosta da se igra, idemo dalje koliko god da je kikseva, ima prostora i za popravku. U prvom poluvremenu smo im dozvolili da se razigraju i da lako dođu do poena„, rekao je Rebić.

Mega Bemaks u 11. kolu ABA lige gostuje ekipi Igokee.