Getty Image/ Pool
Košarka 07.12.2017 | 19:17 > 19:18

ABA2: Krka slavila u Sarajevu

KK Krka

Košarkaši Krke savladali su Bosnu u Sarajevu u poslednjoj utakmici 8. kola Druge ABA lige.

Bosna, Krka

Bosna Royal

Krka je trentno druga na tabeli sa učinkom 6-2, dok je Bosna pretposlednja sa skorom 2-6.

Gosti iz Novog Mesta su mnogo bolje odigrali prvo poluvreme i na odmor su otišli sa dvocifrenom prednošću - 43:33, ali su "studenti" u trećem periodu uspeli da se vrate i izjednače (60:60).

Slovenački tim je sredinom poslednje četvrtine ponovo došao do solidnog kapitala (73:64), međutim, fomaći košarkaši su pretili do poslednje sekunde, ali nisu imali vremena za preokret. Konačan rezultat postavio je Danibor Đapa trojkom sekund pre kraja utakmice.

U šestom trijumfu u sezoni, trećem uzastopnom, Bratož je predvodio Krku sa 20 poena, a Đapa i Kovačević po 14 poena. U domaćoj ekipi Knežević je upisao 30, a Bredford 15 poena.