ABA: Zadar deklasirao MZT, Bostik brojao do 38

ABA League 29. dec 201721:52 > 21:54
KK Zadar

Košarkaši Zadra ostvarili su ubedljivu pobedu nad MZT Skopljem rezultatom 105:80 u prvoj utakmici 14. kola ABA lige.

Zadrani su već u prvoj četvrtini uspostavili kontrolu nad rezultatom i brzo su stigli do dvocifrene prednosti. Iako je šampion Makedonije od tada zaigrao nešto bolje, jedino što su gosti uspeli je da smanje zaostatak na sedam poena u 17. minutu. U drugom poluvremenu, Zadar je uspeo da održi prednost i dođe do ubedljivog trijumfa.

Pobednički tim je predvodio Džošua Bostik sa 38 poena, od toga osam trojki, Preston Nouls je imao 18 poena i sedam asistencija, a Šime Špralja 13 poena.

U makedonskoj ekipi, Jordan Minčev je upisao 17 poena, dok je Jure Lalić upisao poen manje, uz devet sko9kova.

Zadar je tako došao do sedme pobede koja mu je barem na 24 časa donela četvrto mesto na tabeli. MZT je ostao na samom začelju sa skorom 2/12.