Budućnost na korak od titule! Lesor promašio pobedu!

ABA League 13. apr 201819:36 > 21:33
KK Crvena zvezda

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 78:77, u dramatičnom trećem meču finalne serije ABA lige i poveli 2-1 u seriji. Podgoričani će u subotu imati priliku da dođu do prve titule na Jadranu u istoriji.

Crvena zvezda mt:s

Prava drama je viđena u samom finišu meča, domaći su imali poen prednosti i napad, ali je Gordić bio neprecizan na deset sekundi do kraja. Na drugoj strani otvoren šut za tri poena je promašio Feldin, Lesor je imao čistu situaciju pod obručem, ali nije uspeo da iz odbojke vrati loptu u koš i dovede crveno-bele do pobede!

Na taj način, Zvezda je došla u izuzetno nezavidnu situaciju, pa će u subotnjem meču (21 čas) igrati za ostanak u finalu i vraćanje serije u Beograd na peti meč.

Meč u prepunoj Morači je protekao u čestoj smeni ekipa u vođstvu, a zanimljiv podatak je i odnos slobodnih bacanja – Budućnost je šutnula 28 i ubacila 23, dok je Zvezda od 11 pokušaja ubacila pet. Od starta su oba tima igrala izuzetno dobro napadački, domaći su imali plus 6 u finišu prve deonice, da bi na kraju druge Zvezda imala najvećih plus 7.

Beograđani su prednost održavali veći deo treće četvrtine, ali je u finišu usledila serija domaćih 9:0 i vođstvo 68:64.

U poslednjih 10 minuta viđena je izuzetno velika borba na obe strane, ni jedan ni drugi tim nije uspevao da dođe do bolje igre u napadu, pa je stoga i najveća prednost u tim trenucima bila plus 3 za Budućnost. Feldin je polaganjem poravnao na 77:77, da bi Gordić bio polovičan sa penala i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Upravo je iskusni plej bio najefikasniji kod Podgoričana sa 17 poena, uz pet asistencija. Pratili su ga Zoran Nikolić sa 12 i Gibson, Ivanović i Barović sa po 10 poena.

U redovima Zvezde, Feldin je bio najbolji sa 19 poena, Omić je ubacio jedan manje, a Ročesti je meč završio sa 12 poena i pet asistencija. Od ostalih, Enis i Lesor su imali po osam poena.

TOK MEČA

Tok meča iz Morače, koja je ispunjena do poslednjeg mesta, pratite uživo uzSport Klub.

Ne računajući uvodni pokušaj za tri poena Džejmsa Feldina, koji u finalnoj seriji šutira 0/10 van linije 6,75, ekipe su uvodne poene ubacile iz reketa, da bi Budućnost trojkama Dolmena i Suada Šehovića, te polaganjem Zorana Nikolića, napravila seriju 8:0 i otišla na 14:8.

Seriju Budućnost prekinuo je Feldin svojom prvom trojkom u finalu, zatim je pogodio i posle kontre, da bi tri poena ubacio i Ročesti, pa crveno-beli na tri i po minuta do kraja deonice vode 18:16.

Na seriju Zvezde, domaći uzvraćaju istom merom. Ognjen Dobrić je četiri napada zaredom završavala promašenim trojkama (Dobrić tri), što su Podgoričani iskoristili i otišli na 24:18. Ipak, poenima Jankovića i Lesora crveno-beli smanjuju na 24:23 na kraju prvih 10 minuta.

Za razliku od prvog meča, kada je svaki koš bio kao gol, ovaj su i jedan i drugi tim otvorili napadački sjajno.

Start druge deonice obeležili su trojka preko ruke Enisa i sjajno zakucavanje Lesora. Na drugoj strani, Sead Šehović uzvraća poenima uz faul, za vođstvo Budućnosti 30:28. Pomenutom dvojcu Zvezde priključio se Omić, na drugoj strani precizan posle pik ‘n’ rola bio Lendri, da bi Feldin trojkom sa preko sedam metara doveo goste u vođstvo 35:34.

Novim poenima Ročestija i polaganjem Lazića, Zvezda dolazi do plus 4, posle čega je na tri i po minuta do kraja poluvremena viđen prvi tajm-aut.

Feldin je nastavio sa odličnom igrom, ubacio treću trojku i odveo svoj tim na plus 5. Amerikanac je prvi dvocifreni na meču sa 14 poena. Crveno-beli igraju sjajno pre odlaska na veliki odmor, na obe strane terena, pa su posle polaganja Omića došli do 47:40. Do kraja je Dolmen ubacio dva slobodna bacanja i postavio konačan rezultat u prvih 20 minuta – 47:42.

Kod Zvezde, Feldin je ubacio 14 poena, Omić 10, a Ročesti sedam. U redovima domaćih, Gibson je najefikasniji sa sedam, dok jedan manje imaju Zoran Nikolić i Gordić.

U dobrom napadačkom ritmu oba tima su bila i od starta drugog dela, na jednoj strani je pogodio Ročesti, a na drugoj su posle prodora precizni bili Gibson i Gordić. Posle oba bacanja Nikolića, Budućnost se primakla ma minus 1 – 53:52.

Loše vesti za crveno-bele – sredinom treće deonice parket je zbog četvrte lične greške morao da napusti do tog trenutka sjajni Alen Omić. Slovenački centar se verovatno neće vraćati duži vremenski period.

Problemi i u Budućnosti, pošto je Dolmen uz pomoć lekara otišao u svlačionicu, gde će mu biti ukazana pomoć.

Posle teškog polaganja Lesora i zakucavanja Enisa u kontri, Zvezda ponovo odlazi na plus 5 – 62:57.

Gordić je u poslednjem minutu bio polovičan sa bacanja i doneo izjednačenje, da bi posle uhvaćene lopte u napadu Popović stao na liniju penala i doneo vođstvo domaćima posle duže vremena 65:64. Na desetak sekundi do kraja Ivanović je pogodio svoju prvu trojku, za seriju 9:0 Podgoričana, erupciju u Morači, i vođstvo 68:64.

Seriju Budućnosti prekida Ročesti trojkom na startu poslednjih 10 minuta, na drugoj strani Barović polaže loptu u koš, zatim i Gordić pogađa trojku za 73:67.

Izuzetno važnu trojku na šest i po minuta do kraja ubacio je Dobrić, čime je prednost Podgoričana prepolovljena. Mogla je Zvezda i dodatno da smanji razliku, ali je Enis u kontri napravio faul u napadu. Ubrzo se kanadski plej iskupio, pogodivši 2+1 za izjednačenje – 73:73.

Na dva i po minuta do kraja, Zvezda je imala napad za izjednačenje, ali je Ročesti izgubio loptu. Na drugoj strani, Gibson je bio neprecizan za tri i propustio šansu da domaće odvede na velikih plus 5, da bi posle polaganja Feldina bilo 77:77.