Podgorica slavi titulu, Budućnost svrgla Zvezdu s trona

ABA League 14. apr 201820:34 > 22:52
ABA League, Photo: Budućnost VOLI

Košarkaši Budućnosti prvi put u istoriji su osvojili titulu šampiona ABA lige, savladavši u finalnoj seriji Crvenu Zvezdu sa 3:1 u pobedama.

U četvrtom duelu u Podgorici bilo je 77:73 za novog šampiona.

Nakon tri godine, pehar najboljeg tima u regionu seli se u Podgoricu, koja je ovom titulom obezbedila igranje u Evroligi naredne sezone.

Junak pobede bio je Nikola Ivanović, koji je u finišu meč postigao nekoliko ključnih poena. Meč je završio sa 17 poena, a za najkorisnijeg igrača finalne serije zasluženo je proglašen Nemanja Gordić.

On je u subotu postigao 18 poena, a u plej-ofu je imao prosek od 17 poena, 2.1 skokova, 3.9 asistenija po meču.

Najviše poena u poraženom timu imao je Tejlor Ročesti (14), Alen Omić 12, Dobrić i Feldin po 11.

TOK MEČA

prvi poeni viđeni su tek nakon dva minuta igre, kada je Gordić pogodio sa slobodnog bacanja.

Budućnost na polovini prve četvrtine vodi sa 11:6, pošto je Matijas Lesor promašio oba slobodna bacanja.

Nakon prednosti Budućnosti od 16:9, trener Dušan Alimpijević tražio je tajm-aut.

Igrači Zvezde vezuju dve trojke i smanjuju na 18:15. Budućnost uspeva da se ponovo odlepi na plus sedam, pa je rezultatom 22:15 završena prva četvrtina.

Nakon zakucavanja Omića, samo je plus jedan za Budućnost. Zvezda je otvorila drugu četvrtinu serijom 6:0.

Podgorički tim odgovara serijom i vodi 28:21, ponovo tajm-aut za Zvezdu. U nastavku je beogradski tim uspeo da preokrene i povede, Budućnost se vratila, da bi Feldin na 18 sekundi pre poluvremena pogodio trojku za 38:35.

Nemanja Gordić je pogodio samo jedno slobodno bacanje, pa je rezultatom 36:38 završeno prvo poluvreme.

Pri rezultatu 45:39, Nemanja Gordić je napravio nesportsku grešku.

Zvezda je imala osam poena prednosti, da bi nakon pogotka Popovića Budućnost još jednom uspela da se primakne na samo minus tri.

Budućnost je uspela potpuno da preokrene i povede 55:54, na dva minuta pre kraja treće četvrtine. Ivanović je trojkom podigao Moraču na noge, da bi uzvratio Ročesti.

Posle pogotka Gordića, Budućnost vodi sa pet razlike. Pogodak Lesora sa slobodnog bacanja za 64:62. Crvena Zvezda pravi seriju 7:0 i nakon trojke Dobrića vodi 70:68.

Barović je bio precizan oba puta sa penala za 70:70. Ivanović sa četiri vezana poena – 74:70 za Budućnost! Bili su to ključni potezi ovog duela koji su timu Aleksandra Džikića doneli pobedu i tutulu, prvu u istoriji.