Getty Images/Grant Halverson

Košarka

13.06.2018 | 15.05

Edvin Džekson novo pojačanje Budućnosti

U toku je renoviranje dvorane “Morača“ kako bi se zadovoljili uslovi Evrolige, ali istovremeno u toku je i stvaranje moćnog tima za elitno takmičenje. Dres Budućnosti naredne sezone nosiće Edvin Džekson.

Edvin Džekson

fiba.basketball

Francuski internacionalac, koji igra na pozicijama jedan i dva, u sastav šampiona ABA lige dolazi iz Barselone, gde je igrao u drugom delu sezone.

Džekson je tokom karijere igrao za francuske klubove Nanter, Asvel i Ruen, odnosno španske Unikahu i Estudijantes. Bio je najbolji strelac Španije 2017. godine, a godinu dana je proveo i u kineskom Guandongu.

Sa reprezentacijom Francuske osvojio je 2014. godine bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu.

Pre Džeksona, u Podgoricu je stigao Amerikanac Koti Klark, dok su produženi ugovori sa glavnim uzdanicama iz prošle sezone - Nemanjom Gordićem, Filipom Barovićem i Nikolom Ivanovićem.

Šehović za SK: Ne odustajemo od titule u ABA ligi

Košarkaši Budućnosti odbranili su trofej u Kupu Crne Gore. Ostvarili su prvi, od tri zacrtana cilja u sezoni koja je u toku. Sledi borba za osvajanje titule u ABA ligi, borba za odbranu trona u Crnoj Gori i žal zbog neostvarenog plasmana u TOP 16 fazu Evrokupa.

„Velika timska pobeda, sledi Velika Britanija“

Košarkaši Budućnosti osvojili su, tačnije rečeno odbranili trofej u Kupu Crne Gore, bez kojeg su ostali samo jednom i to 2013. godine na finalnom turniru u Tivtu kada je slavila Sutjeska iz Nikšića.

"Budućnost je pogađala, mi nismo i to je to"

Košarkaši Mornara nisu uspeli da stignu do drugog trofeja u istoriji kluba. Posle velike borbe i neizvesne završnice poraženi su u finalu Kupa od Budućnosti sa 92:83.

Mijović: Zasluženo slavlje, idemo dalje...

Trener Budućnosti bio je ljut kao ris posle pobede nad ekipom Lovćena u polufinalu Kupa – 71:68. Ali, zato je bio neizmerno srećan posle finala u kojem je njegov tima slavio protiv Mornara sa 92:83.