ABA Superkup: Partizan dočekao Budućnost u polufinalu

ABA League 20. sep 201822:26 > 22:28
ABA league, Crvena zvezda MTS

U polufinalu Superkupa ABA lige igraće Partizan i Budućnost. Partizan je u prvom meču četvrtfinala pobedio Mornar sa 91:77, dok je Budućnost slavila protiv Igokee sa 90:86.

Igokea je većim delom meča bila bolji rival. Domaćin finalnog turnira je poveo sa 16:8, a zatim prvu deonicu posle naleta šampiona ABA lige dobio sa 21:19. Delovalo je u tom trenutku da Budućnost lomi Igokeu, ali su puleni Nenada Trajkovića sjajno odigrali drugu četvrtinu, pobegli na 29:21, na odmor otišli na viškom od šest poena – 45:39.

Tokom prvog poluvremena, bilo je evidentno da nema dovoljno svežine u ekipi koju vodi Aleksandar Džikić jer su Nikola Ivanović, Filip Barović, Suad Šehović i Petar Popović pre samo nekoliko dana igrali za reprezentaciju Crne Gore koja je u jako važnom meču pobedila Ukrajinu u Nikšiću.

Najviše problema Podgoričanima u prvom poluvremenu zadavili su Sava Lešić i Tomislav Zubčić. S druge strane, Budućnost su u igri održavali Aleksa Ilić i Erl Klark.

Izabranici Aleksandra Džikića su izjednačili na 45:45, ali ponovo nisu uspeli da slome Igokeu, koja je uz pomoć navijača uspela da odbije i ovaj napad i ponovo pobegne na plus deset 62:52. Ali ne i da sačuva stečeni kapital, pa je uoči poslednjih deset minuta igre, Igokea imala suficit od tri poena – 67:64.

Kada Igokea nije iskoristila svoje šanse, jeste Budućnost. Podigli su Podgoričani stepen agresivnosti u odbrani, ulogu lidera je preuzeo Nemanja Gordić, pomogli su mu Nikola Ivanović i Erl Klark, Budućnost je pobegla na plus sedam na nešto više dva minuta pre kraja meča. Igokea se nije predavala, imala je dve prilike da sa linije penala stigne do izjednačenja, a meč je van domete ekipe iz Laktaša stavio Nemanja Gordić koji je 19 sekundi pre kraja pogodio dva penala za 90:86.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti bili su Nemanja Gordić sa 19, Erl Klark i Nikola Ivanović su ubacili po 15, a Aleksa Ilić 14 poena. Kod Igokee, bolji od ostalih bili su Tomislav Zubčić sa 21-im, Orlando Džonson sa 18 i Sava Lešić sa 12 poena.

U petak su na programu preostala dva meča četvrtfinala, a snage će odmeriti Cedevita koja brani trofej i Zadar, odnosno Crvena zvezda i Olimpija.