Tomić: Još ne može 40 minuta maksimalno

ABA League 23. sep 20180:29 > 0:31
sport klub

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA Superkupa, nakon što su u polufinalu bili bolji od ekipe Cedevite, a nakon susreta u Laktašima za medije je govorio novi trener crveno-belih Milan Tomić, koji je bio zadovoljan pruženim u polufinalu.

Crvena zvezda je slavila rezultatom 79:678, a dobru igru prikazala su i pojačanja beogradskog tima.

Trener Tomić bio je svestan da tim u ovoj fazi sezone ne može da bude na zadovoljavajućem nivou forme.

Postoje utakmice u kojima izgubiš, ali i dobiješ poluvreme 25 razlike, kao i utakmice u kojima imaš veliku prednost i izgubiš drugo poluvreme. Ne može u dva dana da se odigra svih 40 minuta na maksimalnom nivou. Čestitao bih igračima jer su izdržali pritisak Cedevite i dobili jedan od derbija ABA lige. Nemam šta da im zamerim, bilo je grešaka, ali su mnoge greške i ispravljene u odnosu na prethodne utakmice„, rekao je Tomić.

Očekivao se pad u drugom delu igre i zbog umora i zbog kvaliteta rivala. Ne može tako lako da se dobije Cedevita. I pre utakmice sam rekao igračima da svi žele da igraju derbi utakmice. To je nešto što treneri vole i igrači i mislim da će moj tim biti spreman da odigra u finalu dobru utakmicu protiv Budućnosti. Smatram da ćemo biti spremni i pokušaćemo da ostvarimo pobedu’’, rekao je 45-godišnji stručnjak.

Finale Superkupa će na programu biti u nedelju od 21 časa, a protivnik Zvezdi će biti ekipa podgoričke Budućnosti, koja je bila bolja od Partizana rezultatom 90:87.