Srbin junak derbija Zagreba, već treći poraz Cedevite

ABA League 21. okt 201821:12 > 21:17
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone pobedili su Cedevitu u gradskom derbiju 4. kola ABA lige - 78:75.

Vukovi su mnogo boljke odigrali drugih 20 minuta u kojem su nadoknadili 6 poena minusa sa poluvremena (42:36) i prvim trijumfom u sezoni izjednačili se na tabeli sa jednim od favorita regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u domaćem timu, koji je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od aktuelnog prvaka Hrvatske, bio je Ivan Marić sa 22 poena (5/6 za tri), dok su Dominik Gilbert i Brendis Reli Ros upisali po 10.

Srpski plejmejker Marko Ljubičić je meč završio sa 9 poena (2/2 za dvam 1/3 za tri), uz 4 skoka i asistenciju, a postigao je i ključnu trojku za 76:73 na nešto manje od minut pre kraja.

U poslednjem napadu Cedevite Ljubičić je dve sekunde pre isteka vremena nepotrebno napravio ličnu grešku na Magetiju prilikom šuta za tri poena. Amerikanac je prvo slobodno bacanje pogodio, drugo slučajno, a treće namerno promašio, ali lopta je pripala Ciboni za prvu pobedu.

U trećem neuspehu Cedevite u ABA ligi Džejms Bel je zabeležio 17 poena, a Ivan Ramljak i Eldžik Kuk su upisali po 10.

Cibona u sledećem kolu gostuje Olimpiji u Ljubljani, dok Cedevita dočekuje Budućnost.