Tomić: Prvi smo, tako treba da ostane

Trener Crvene zvezde Milan Tomić rekao je da je zadovoljan igrom svojih izabranika u trijumfu nad Mega Bemaksom.

Milan Tomić

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Šampion Srbije je slavio u Sremskoj Mitrovici rezultatom 78:68 i tako zadržao maksimalni skor posle 11. kola ABA lige. ‚Crveno-beli‘ su kontrolisali rezultat tokom cele utakmice, njihova prednost je išla i do 20 poena, a tim Dejana Milojevića je na kraju uspeo samo da ublaži poraz.

Čestitao bih svojim igračima na dobroj utakmici jer mislim da smo stvarno kontrolisali utakmicu tokom svih 40 minuta. U poslednjoj četvrtini Mega je došla na šest razlike, ali smo odmah odreagovali. Znali smo da Mega ide na skok u napadu, a na ovoj utakmici su uspeli da uzmu samo osam ofanzivnih skokova. Jedini problem koji smo imali je branjenje igre u tranziciji tokom čitave sredine, ali kako sam i govorio igračima, utakmica ne može da se završi 0:0. Negde ćeš dobiti lake poene, ali generalno sam zadovoljan igrom“, istakao je Tomić.

Tomić je naglasio da je posebno zadovoljan što je njegov tim završio prvu polovinu regularnog dela sezone u regionalnom takmičenju bez poraza.

Čestitao bih mojim igračima i veoma sam zadovoljan što smo posle prvog dela sezone u ABA ligi na prvoj poziciji i tako treba i da ostane“, naglasio je Tomić.