ABA: Partizan trijumfalan u Ljubljani

ABA League 29. dec 201819:00 > 19:03
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Partizana savladali su Olimpiju u Ljubljani rezultatom 72:66 u okviru 13. kola ABA lige.

Dva tima su u dvorani „Stožice“ pred 4.000 navijača odigrali zanimljivu utakmicu, u kojoj niko nije uspevao da stekne ubedljivu prednost.

Sam početak meča protekao je u znaku Ljubljančana, čija prednost je išla do plus šest, ali je potom usledilo buđenje izabranika Andree Trinkijerija.

Do kraja prvog poluvremena je bio egal, a u narednih 20 minuta Olimpija je samo jednom stigla do izjednačenja. Prednost ‚crno-belih‘ je varirala i u nekoliko navrata je iznosila sedam poena, pa se domaći tim držao u igri do samog finiša, ali Partizan nije dozvolio preokret.

Najbolji u trijumfu Partizana bio je Markus Pejdž sa 15 poena, dok su po 13 poena dodali Vanja Marinković i Džok Lendejl, koji je imao i devet skokova. Zapažen je bio i tek pridošli Aleks Renfro, koji je svoj debi završio sa 11 poena.

Na drugoj strani, Jan Špan je upisao 19 poena i šest skokova, dok je Domen Lorbek imao 14 poena.

Za Partizan je to bio sedmi trijumf ove sezone, uz koje ima i šest poraza na petom mestu tabele. Olimpija je na devetoj poziciji sa skorom 4/9.