Zvezda Krku pregazila kao plitak potok

ABA League 4. jan 201919:34 > 19:49
Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i 14. pobedu u regionalnom takmičenju, pošto su u Novom Mestu savladali Krku 96:66. Cibona je u Zagrebu bila bolja od FMP.

Iako je domaćin ove sezone pokazao da ume da bude nezgodan, naročito u Novom Mestu, što su na svojoj koži osetili Partizan i Budućnost, lider ABA lige nije imao gotovo nikakvih problema. Od samog starta izabranici Milana Tomića nametnuli su svoj stil i čvrstom odbranom u prvoj četvrtini sveli protivnika na svega 13 poena, a u drugoj na 18 i na poluvreme otišli sa +19. Jedini period kada je domaćin pokazao čvrstinu i otpor bila je treća četvrtina, koju su dobili 23:17, ali su u poslednjih 10 minuta stvari došle na svoje mesto. Zvezda je ponovo pojačala odbranu, primila samo 12 poena i rutinski privela meč kraju za konačnih +30.

Kod pobednika partiju sezone odigrao je Marko Kešelj, koji je postigao 20 poena, uz šut za tri poena 6/7. Odličan je bio i Boriša Simanić sa 17 (3/4 za tri), a dvocifreni su još bili Stratos Perperoglu sa 11 koliko je postigao i Filip Čović uz osam asistencija. Kod Krke Jure Balažić bio je najefikasniji sa 13 poena, jedan više od Jure Lalića.

Zvezda ostaje lider sa svih 14 pobeda, dok je Krka 10. sa skorom 4-10.

U drugom meču dana Cibona je u Zagrebu ubedljivo savladala FMP 90:71. Kod pobednika Filip Bundović je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Igor Marić postigao dva manje. Kod gostiju po 15 poena postigli su Stefan Pot i Matic Rebec, koji je imao i šest asistencija. Cibona se sada izjednačila sa FMP na deobi šestog mesta pošto obe ekipe imaju po 6-8.

U poslednjem meču dana, derbiju začelja Zadar je savladao Olimpiju 84:80. Na taj način Zadrani su pretekli Olimpiju. Sada su osmi sa skorom 5-9, dok je Olimpija na deobi pretposlednjeg i poslednjeg mesta sa Krkom pošto oba tima imaju skor 4-10.