ABA, KK Partizan NIS

Košarka

12.01.2019 | 20.48 > 20:51

Najubedljivija pobeda Partizana, brutalni Bandža Si

Košarkaši Partizana deklasirali su Krku u 15. kolu ABA lige 87:55 i sa kamatom im se revanširali za poraz iz prvog dela sezona u Novom Mestu.

Bandya Sy, Partizan

KK Partizan NIS

Crno-beli su pred 6.000 navijača ostvarili najubedljiviji trijumf ove sezone i trećom uzastopnom pobedom na trećoj poziciji prestigli su Budućnost koja u ponedeljak gostuje FMP u Železniku. Slovenački tim je ostao na dnu tabele sa skorom 4-11.

Krka je bolje počela meč i u 6. minutu vodila je 9:5, ali su gosti do kraja četvrtine postigli još samo dva poena. Partizan je u tom delu meča postigao četiri trojke uz procenat šuta 50 odsto i posle prve deonice imao je 9 poena viška (20:11).

Ekipa Andree Truinkijerija je posle trojke Alekjesa Nikolića u 18. minutu došla do 39:24, ali do odlaska na odmor nije postigla nijedan koš, što su gosti iz Slovenije iskoristili i serijom 6:0 delimično popravili utisak.

Interesantno je da je Partizan u prvom poluvremenu više šutirao za tri poena (7/16) nego za dva (7/14).

Crno-beli su furiozno počeli drugih 20 minuta i serijom 11:0 već u uvodnom delu trećeg perioda prelomili utakmicu (50:30), ali Trinkijerijevi izabranici nisu gubili fokus. Domaći su poslednju četvrtinu otvorili novom serijom 8:0 za 69:41, a maksimalnih 36 poena viška imali su u finišu meča (87:51).

Partizan je pogodio 13 trojki iz 30 pokušaja, imao je 23 asistencije i 11 ukradenih lopti. Markus Pejdž je bio najefikasniji sa 17 poena, uz 3 asistencije, Aleksej Nikolić je dodao 15 (3/4 za tri), Bondža Si 13 (3/5 za tri), Marko Pecarski 10, dok je Rade Zagorac upisao 8 poena i 6 asistencija.

U poraženoj ekipi Luka Lapornik je sa 13 poena jedini bio dvocifren, Marko Jošilo je psotigao 9, a Jure Balažič 8.

Partizan u sledećem kolu gostuje još jednom dužniku Zadru, koji je pobedom u Beogradu direktno uticao da se klub iz Humske zahvali na saradnji Nenadu Čanku i angažuje italijanskog trenera.