Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

12.01.2019 | 22.50 > 22:52

ABA: Cedevita vlada Zagrebom

Košarkaši Cedevite deklasirali su svog gradskog rivala Cibonu rezultatom 89:68 u okviru 15. kola ABA lige.

Andrija Stipanović

ABA liga, Cedevita/Marin Sušić

'Vukovi' su se u "Domu sportova" držali tokom prve četvrtine, posle koje je šampion Hrvatske preuzeo potpunu kontrolu. Prednost Cedevite išla je do 35 poena razlike u drugom delu treće četvrtine, a iako su se gosti trgli u finišu, nisu mnogo ublažili poraz.

Najbolji u trijumfu Cedevite bio je Elgin Kuk sa 23 poena i 11 skokova, Edo Murić je dodao 13 poena, a Džastin Kobs 12 poena.

Kod Cibone, Filip Bundović je imao 16 poena, a dvocifreni učinak zabeležio je još samo Marin Rodić sa deset poena.

Za Cedevitu je to bio 11. trijumf, posle kojeg suvereno drži drugo mesto na tabeli, iza Crvene zvezde, dok je Cibona na šestoj poziciji sa skorom 6/9.