ABA: Igokea u završnici slomila Krku

ABA League 18. jan 201919:52 > 19:55
Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Košarkaši Igokee slavili su u meču 16. kola protiv Krke u Novom Mestu rezultatom 71:69.

Veoma uzbudljiv meč u Novom Mestu bolje je otvorila ekipa Krke, kojoj je pripala prva deonica.

Ipak, gosti iz Aleksandrovca su uspeli da preuzmu kontrolu i na poluvreme odu sa šest poena prednosti (38:32).

U nastavku je domaći tim uspeo da uhvati rezultatski priključak, u jednom trenutku čak i povede, ali se ni Igokea nije predavala.

U neizvesnoj završnici koncentrisanija je ostala ekipa Igokee i tako stigla do šestog trijumfa u regionalnom šampionatu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Đorđe Milošević sa 16 poena, pratio ga je Sava Lešić sa 14, dok je 11 ubacio Dalibor Ilić. Dvocifren je bio i Marko Luković sa 10 poena.

U redovima Krke briljirao je Marko Jošilo sa 27 poena, a Dominik Mavra je ubacio 15. Jure Lalić postigao je 10 poena.

Igokea je šesta na tabeli sa šest pobeda i 10 poraza, dok je Krka zakucana za začelje sa samo četiri trijumfa i 12 poraza.