Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

19.01.2019 | 20.53 > 20:55

ABA: Zvezda preko 'Pantera' do 16/0

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i 16. pobedu ove sezone u ABA ligi, pošto su u 16. kolu savladali FMP Železnik 79:62 i tako ujedno postali prvi tim u regionalnom takmičenju koji je obezbedio mesto u plej-ofu.

Joe Regland

KK Crvena zvezda mts

Izabranici Milana Tomića su vodili tokom celog susreta, ali je njihova prednost varirala. Zvezda je vrlo brzo stigla do dvocifrene prednosti – u petom minutu je bilo 12:2, a ‚Panteri‘ su pretili samo do prve polovine drugog perioda.

Od tada ‚crveno-beli‘ su preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom, njihova prednost je rasla do 21 poena, posle čega su se gosti trgli i u finišu treće četvrtine prišli na devet razlike. To je probudilo šampiona Srbije, koji je podigao nivo igre u poslednjih deset minuta i rutinski rešio utakmicu u svoju korist.

Zvezdu je do trijumfa predvodio Ognjen Dobrić sa 14 poena, Džo Reglend je dodao 12, a Majk Cirbes 11.

U poraženom timu, po 11 poena imali su Marko Jeremić i Aleksander Vošington Marzet.

Posle 16. trijumfa, Zvezda sa maksimalnim skorom suvereno drži čelo tabele, ispred Cedevite i Partizana, dok je FMP na šestoj poziciji sa skorom 6/10.