Pool, Getty Images Sport

Košarka

23.03.2019 | 18.22 > 21:29

Zvezda posle produžetka do meč lopte protiv Partizana!

Košarkaši Crvene zvezde posle produžetka pobedili su Partizan 106:101 u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa ABA lige. Crveno-beli će sledeće subote pred navijačima kluba iz Humske imati prvu šansu da se plasiraju u finale.

Bili Beron

KK Crvena zvezda

Bili Beron

Utakmicu sa mnogo preokreta rešio je Bili Beron, koji je u poslednjem minutu produćetka, zahvaljujući nesportskoj ličnoj greški Đorđa Gagića, postigao pet poena i svom timu doneo ogromnih 5 poena prednosti - 101:96.

Zvezda je mnogo bolje počela utakmicu u punoj dvorani "Aleksandar Nikolić" i zahvaljujući raspoloženom Beronu već u prvoj četvrtini imala je dvocifreni plus - 15:5. Domaći su sve konce igre držali u svojim rukama do sredine drugog perioda, kada je Andrea Trinkijeri posle 'milion' izmena konačno pronašao petorku koja je mogla da parira rivalu.

Gosti iz Humske su se seriom 5:0 u 18. minutu približili na 31:27, a Bandža Si je osam sekudni pre odlaska na odmor pogodio trojku i sa rezultatom 36:35 otišlo se na odmor.

Zvezda je serijom 8:0 počela poslednji period, Čović je bio nezardživ, Davidovac na nivou partija iz prošle sezone, ali gosti se nisu predavali. Uzbudljiv završetak regularnog dela meča obeležilo je polaganje Renfroa na dve sekunde pre kraja za 85:85.

U dodatnih pet minuta nijedna ekipa nije uspela da se 'odlepi' sve dok Gagić nije napravio namernu ličnu grešku nad Beronom, a Amerikanac je iskoristio 'poklon' i sa pet vezanih poena rešio meč.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Beron sa 23 poena, Davidovac sa 18, Čović sa 16, uz 9 asistencija i Rivers sa 12.

Kod crno-belih Marinković je prednjačio sa 20 poena (4/7 za tri), Lendejl je dodao 17, Renfro 14, uz 8 asistencija, a Veličković 11.

Revanš je 30. marta u 19 časova pred navijačima Partizana, a eventualna majstorica 6. aprila u isto vreme, a domaćin bi bila Crvena zvezda.

U drugom polufinalnom duelu sastaju se Cedevita i aktuelni prvak Budućnost, a prvi meč je u ponedeljak u Zagrebu.

Meč iz Beograda uživo ste mogli da pratite OVDE.

Tok utakmice

Zvezda je meč počela sa petrokom Regland, Lazić, Faje, Beron i Odžo, a Partizan sa Marinkovićem, Veličkovićem, Renfroom, Stefanom Jankovićem i Gagićem.

Prvi koš postigao je Reglend posle minut i po, a uzvratio je Veličković u sledećem napadu, koji nije realizovao dodatno slobodno bacanje.

Zvezda je u prvih dva i po minuta tri puta šutirala za tri poena.

Dvorana Aleksandar Nikolić, dvorana Pionir

SK

Bili Beron je vezao dve trojke u dva napada i u 6. minutu crveno-beli su imali 9 poena viška - 11:2.

Nalet Zvezde trojkom je prekinuo Markus Pejdž, a interesantno je da je Andrea Trinkijeri u prvih 8 minuta već koristio devetoricu igrača.

Crveno-beli posle prve četvrtine vode 21:11, a najefikasniji je Beron sa 8 poena.

Partizan je serijom 5:0 otvorio drugi period, a Kej Si Rivers je prekinuo nalet tima iz Humske - 23:16. Amerikanac je u sledećem napadu pogodio i trojku - 26:16.

Trinkijeri je do 15. minuta promenio sve igrače, ali idealnu postavu nikako da pronađe...

Zakucavanjem Majkla Odža domaća ekipa je u 16. minutu došla do maksimalnih 30:19, ali je Partizan trojkom Zagorca zadržao priključak.

Serija Partizana 5:0, trojka Aleksa Renfroa i koš iz odbojke Nikole Jankovića - 31:27 u 18. minutu.

Polaganjem uz dodatno slobodno bacanje Vanje Marinkovića Partizan se približio na 33:30, a Beron je trojkom sa velike udaljenosti uzvratio - 36:30.

Bandža Si je 8 sekundi pre kraja prvog poluvremna pogodio trojku - 36:35, a posle prekršaja Veličkovića nad Cirbesom prilikom pokušaja da zakuca sudije su pokazale nesportsku ličnu grešku. Nemac je promašio oba penala, a u preostale 3 sekunde nije bilo promene rezultata.

Crveno-beli posle 20 minuta vode 36:35

Beron i Rivers su postigli po 11 poena, a na drugoj strani najefikasniji je bio Lendejl sa 6 poena. Domaći imaju 4 skoka više (12-8), a u asistencijama je izjednačeno 5-5.

Poenima Lendejla uz dodatno slobodno bacanje Partizan je u 21. minutu prvi put poveo - 38:36, ali je Lazić brzo odgorovio trojkom - 39:39.

Veličković je u 33. minutu pogodio trojku za +6 za goste iz Humske (45:39). Trener Crvene zvezde Milan Tomić je odmah zatražio tajm-aut.

Lendejl je u 33. minutu poentirao za 47:39. Gosti su u seriji 12:3...

Zvezda je stala u napadu, nema rešenje za odbranu crno-belih, a posle jedne u nizu grešaka Marinković je trojkom u 26. minutu prvi put obebedio dvocifrenu prednost svom timu - 52:41.

Kod rezultata 52:44 za Partizan došlo je do čarki između Riversa i Marinkovića. Probudili su se i Zvezdini navijači.

Filip Čović je vezao četiri poena sa penala - 48:54 u 27. minutu, a Dejan Davidovac je dva minuta kasnije trojkom naterao trinkijerija da zatraži tajm-aut - 54:59. Jaramaz nije iskoristio sledeći napad Partizana, a Davidovac je na asistenciju Čovića još jednom pogodio iza linije od 6.75 metara.

Posle polovičnog izvođenja penala Nikolića, Marinković je iz velike udaljenosti pogodio trojku za 63:57, a u poslednjoj sekundi uzvratio je Dobrić.

Partizan posle 30 minuta vodi 63:60.

Novom trojkom Dobrića domaći tim je u 32. minutu ponovo poveo - 65:63. U sledećem napadu precizan je bio i Čović za 68:63. Zvezda je u seriji 8:0, Trinkijeri je tražio tajm-aut.

Veličković je trojkom od tablu u poslednjim trenucima napada zaustavio nalet protivnika - 68:66.

Zvezda trojkama nastavlja da održava prednost, pogodio je i Beron posle dužeg vremena - 72:68 u 34. minutu.

Čović je iz ulaza poentirao za 77:71, a Marinković četvrtom trojkom vratio svoj tim na minus 3 u 36. minutu - 77:74. Bandža Si je sa penala oba puta bio siguran - 77:76 na tri i po minuta pre kraja.

Veličković je u sledećem napadu stao na nogu Odžu, izvrnuo je zglob, i sa bonom grimasom ostao je na parketu. Kapiten Partizana je vidno hramljuči, uz pomoć saigrača, došao do klupe...

Posle višeminutnog gledanja snimka Nikoli Jankoviću je 3:07 pre kraja dosuđena nesportska lična greška. Davidovac je pogodio jedan penal.

Partizan je izjednačio košem Jankovića - 78:78 na 2:30 pre kraja.

Davidovac je preuzeo odgovornost, pogodio je dva uzastopna napada - 82:80, a na minut i 19 pre kraja krilni igrač Zvezde je pogodio i sa penala - 84:80. Kod tog rezultata Čović je imao otvoren šut za tri, ali nije pogodio. Na drugoj strani Marinković je vratio nadu gostima - 84:83 na 26 sekundi pre kraja. Tomić je tražio tajm-aut.

Čović je 24 sekundi pre kraja bio polovičan sa penala - 85:83, a crno-beli su izjednačili polaganjem Renfroa dve sekunde pre kraja.

Novi tajm-aut za Zvezdu... Kej Si Rivers je šutirao sa vrha reketa, ali nije bio precizan. Produžetak u Pioniru.

Partizan je u produžetku u tri navrata imao po 2 poena viška, Čović je dva puta pogađao iz ulaza, a Davidovac je košem uz dodatno slobodno bacanje doneo +3 svom timu - 94:91 na 2:19 pre kraja.

U sledećem napadu Nikola Janković je promašio ba penala. Zvezda nije realizovala sledeći napad, a Zagorac je poentirao na drugoj strani - 94:93 na 1:41 pre kraja.

Perperoglu je na 1:22 pre kraja ubacio oba penala - 96:93. Zagorac je pogodio trojku iz velike udaljenosti za 96:96 na nešto više od minut pre kraja, a potom je Gagić napravio namernu ličnu grešku nad Beronom, koji je i poentirao za 98:96. Amerikanac je pogodio i dodatno bacanje - 99:96 na 52 sekunde pre kraja. Beron je ubrzo pogodio i za 2 za velikih 101:96 na 37 sekundi pre kraja.

Partizan nije realizovao sledeći napad, Beron je pogodio oba slobodna bacanja, a Renfro pogodio trojku - 103:99. Tačku na meč stavio je Davidovac sa jednim pogođenim penalom - 104:101 četiri sekunde pre kraja.

Meč je završen pobedom Crvene zvezde 106:101.