Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

12.04.2019 | 22.37

Tomić: Smirili smo se i igrali košarku

Trener Crvene zvezde Milan Tomić istakao je posle pobede nad Budućnosti (91:72) u prvom finalnom duelu ABA lige da je zadovoljan igrom svog tima, osim u prvoj četvrtini.

Milan Tomić

Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

’’Mislim da smo ušli u utakmicu veoma nervozno. Rekli smo pre meča da samo timski možemo da pobedimo Budućnost i povedemo 1:0. Bilo je mnogo nervoze, grešaka u odbrani, grešaka u napadu, komunikacije u odbrani... Ali, najbitnije je da su igrači nakon prve četvrtine shvatili da moraju da se smire i da ne pričaju sa sudijama i koncentrišu se na teren. Na kraju, ubedljiva pobeda je ostvarena jer smo se smirili i igrali košarku. Napravili smo prvi korak, moramo da se spremimo mnogo bolje, da budemo pametniji i sa što više energije’’, istakao je Tomić i dodao:

’’Sigurno je da će Budućnost reagovati nakon ovakvog poraza, ali mi treba da budemo još spremniji. Zahvalio bih se publici jer bez njihove podrške ne bismo ušli u finale, a možda ni dobili danas’’.

Upitan da li je ova pobeda timske igre nad pojedincima, 45-godišnjak je rekao:

’’Timska je pobeda ako gledamo tri četvrtine jer prvu nismo igrali na taj način.’’

Ipak, nema se mnogo vremena za slavlje jer crveno-beli očekuju odgovor Podgoričana.

’’Mi što pre treba da zaboravimo ovaj meč i da se spremimo za sledeći jer neće biti ista. Mi moramo da se spremimo još bolje i imamo još više energije. Dobro je što smo podelili minute, niko nije igrao više od 22, 23 minuta. Sačuvali smo energiju’’.

Tomić nema bojazni da bi bilo šta može da krene kako ne treba, niti da može da dođe do značajnih promena.

’’Ako se plašiš, gledaš kući i piješ pivce. Onaj koji se plaši umire svaki dan, onaj koji se ne plaši umire samo jednom. Može nešto malo u odbrani i da se postavi jedan novi napad. Ne može mnogo više od toga jer se tako izbacuje svoja ekipa iz ritma’, zaključio je iskusni strateg.

Drugi meč finalne serije biće odigran u nedelju od 19 časova.