Dobrić: Svi su umorni, ali to nije opravdanje

ABA League 20. apr 20190:38 > 0:43
Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Crvene zvezde mogli su da stignu do pobede i osvoje titulu u četvrtom meču finalne serije, ali su posle neizvesne završnice poraženi sa 84:80.

Prednost od 2-0 u seriji se istopila, pa će izabranici Milana Tomića u ponedeljak igrati petu, odlučujuću utakmicu finala ABA lige.

Imali smo prednost tokom većeg dela utakmice, ali nismo uspeli da privedemo meč kraju. Pali smo u poslednjoj četvrtini, pala nam je koncentracija, oni su to iskoristili, posebno Kol koji je individualno rešio mnoge teške situacije na svoj način i pobedili su. Šta drugo da kažem„, izjavio je bek Zvezde Ognjen Dobrić,kojem je malo nedostajalo da prigrabi epitet jednog od junaka na putu ka tituli, i nastavio:

Naravno da smo umorni. Svi su umorni. Ovo je četvrta utakmica. Igra se, znate i sami, za dva dana nov meč. Svi su umorni, ali to nije opravdanje. Mora da se igra svih 40 minuta. Kako su oni igrali, tako moramo i mi.“

Zvezda je u polufinalu pobedila Partizan posle “majstorice” pred svojim navijačima, može li i Budućnost?

#related-news_0

Ono što je najbitnije i za šta smo se borili tokom cele sezone, jeste prednost domaćeg terena. Što pre moramo da zaboravimo poraze u Podgorici. Treba da analiziramo ovaj meč, ali sve misli su već okrenute ka ponedeljku i utakmici u Beogradu”, rekao je Dobrić i dodao:

Da li možemo da izdržimo pritisak? Mislim da je ekipa jaka i idemo svim snagama da pobedimo. Nemamo pravo na grešku i mislim das mo svi u timu spremni. Jedva čekamo majstoricu.”

Meč odluke je na programu u ponedeljak sa početkom u 19 časova. Da li će Budućnost odbraniti tron, ili će trofej promeniti vlasnika?